EIZO prezentuje swój pierwszy monitor referencyjny HDR z obsługą standardów SMPTE ST 2110

W portfolio EIZO pojawił się ColorEdge PROMINENCE CG1 – monitor referencyjny HDR w rozdzielczości DCI-4K (4096 x 2160) z przekątną 30,5”. Jest on następcą modelu ColorEdge PROMINENCE CG3146 i powstał z myślą o profesjonalnej postprodukcji oraz color gradingu.


EIZO ma bogate doświadczenie w projektowaniu monitorów do pracy z kolorami. W 2017 roku zaowocowało ono wypuszczeniem na rynek flagowego monitora referencyjnego ColorEdge PROMINENCE z obsługą HDR. Najnowszy model ColorEdge PROMINENCE CG1 jest naturalnym spadkobiercą wcześniejszych monitorów HDR od EIZO, zachowującym zaawansowane parametry swoich poprzedników, ale jednocześnie oferującym lepszą funkcjonalność do pracy z materiałami wideo.

W postprodukcji oraz branży telewizyjnej do przesyłania danych coraz częściej wykorzystuje się technologię IP. ColorEdge PROMINENCE CG1 jest pierwszym monitorem EIZO, który obsługuje standardy SMPTE ST 2110 Professional Media Over Managed IP Networks. Dzięki temu można go zintegrować ze środowiskiem produkcyjnym przez IP.

Pierwszy mode HDR z obsługą FRL

ColorEdge PROMINENCE CG1 to również pierwszy monitor HDR od EIZO, który obsługuje FRL (Fixed Rate Link) – technologię sygnalizacji należącą do najnowszej specyfikacji HDMI®. Technologia FRL jest niezbędna do odbierania sygnałów 12-bitowych, przetwarzania nieskompresowanych danych w wysokiej rozdzielczości (np. 4K) oraz korzystania z wyższych przepustowości przy przesyłaniu skompresowanych materiałów wideo przez HDMI.

Monitor ma wysoką jasność na poziomie 1000 cd/m2 oraz współczynnik kontrastu 1.000.000:1, który pozwala wyświetlać jasne i ciemne obrazy z odpowiednią głębią i szczegółowością. Obsługuje też krzywe HLG (Hybrid Log-Gamma) i PQ (Perceptual Quantization), dzięki czemu doskonale nadaje się do wyświetlania i edytowania materiałów wideo w standardzie HDR.

Łatwa kaibracja

Modele z serii ColorEdge PROMINENCE były pierwszymi monitorami referencyjnymi HDR na rynku wyposażonymi we wbudowany kalibrator. Wykorzystywana w monitorach ColorEdge PROMINENCE technologia kalibracji, nagrodzona w 2021 roku przez Amerykańską Akademię Filmową (Oscar za osiągnięcia techniczne i naukowe), ułatwia zarządzanie kolorem i gwarantuje wierne odwzorowanie barw wraz z upływem czasu. Do dyspozycji użytkowników jest również darmowe oprogramowanie ColorNavigator 7, które pozwala szybko i wygodnie przeprowadzić kalibrację oraz kontrolę jakości monitora.
EIZO po raz pierwszy zaprezentuje monitor ColorEdge PROMINENCE CG1 na targach NAB Show 2024 w Las Vegas w dniach 14-17 kwietnia. Zapraszamy do South Hall Lower, stoisko SL8105.

Dostępność

Sprzedaż monitora ColorEdge PROMINENCE CG1 rozpocznie się pod koniec 2024 roku. Szczegółowych informacji na temat dostępności produktu w różnych krajach udzielają lokalni dystrybutorzy EIZO.

informacja prasowa

Pracownik Bandai Namco aresztowany

Zgodnie z informacjami Games Industry, aresztowano byłego pracownika Bandai...

Ulas Karademir wraca do IO Interactive – będzie pracował m.in. przy projekcie 007

Twórca gier takich jak Hitman oraz powstający Project 007...

Ogłoszono datę premiery filmu Mortal Kombat 2

Warner Bros. ogłosiło, kiedy Mortal Kombat 2, czyli kolejna...

Premie Wideo zaprezentowało zwiastun 2. sezonu serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Serial będzie dostępny wyłącznie na Prime Video od 29...

Amazon potwierdza, że będzie serial Tomb Raider

Amazon potwierdził dzisiaj, że pracuje serialem telewizyjnym opartym na...

Crime Simulator – zobacz trailer i demo polskiego symulatora przestępcy

Crime Simulator to unikalny symulator działalności przestępczego podziemia polskiego...

Steam i PlayStation Store mają w Polsce problem – UOKiK wszczął postępowanie

Czy na rynku sprzedaży gier wideo mogło dojść do...

MOUZ ponownie mistrzami ESL Pro League

19. sezon ESL Pro League zakończył się na Malcie...

5 dni do końca okazji na klasyki na GOG

Jeszcze tylko 5 dni promocji pozostało na GOGu na...

God of War: Ragnarok już wkrótce ma trafić na PC

Billbil-kun – znany informator, który pisze dla serwisu  Dealabs,...

Gracz stworzył kontroler do Xboxa w kształcie artefaktu z Baldur’s Gate 3

Fan gry Baldur's Gate 3 stworzył Tajemniczy Artefakt, który...

PAC-MAN Mega Tunnel Battle: Chomp Champs już dostępne

Bandai Namco Europe ogłosiło dzisiaj premierę gry PAC-MAN MEGA...