ASUS Republic of Gamers prezentuje arsenał najnowocześniejszych laptopów gamingowych na targach CES 2022

Nowe produkty zaprezentowane na tegorocznym pokazie: odświeżony Zephyrus Duo 16, zmodyfikowany Zephyrus G14, seria Strix, a także najnowszy tablet gamingowy Flow Z13

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowała podczas targów CES 2022 nowe produkty gamingowe w ramach pokazu pod hasłem: ROG: The Rise of Gamers. Firma ASUS Republic of Gamers jest dumna z wiodącej pozycji w zakresie rozwoju nowych technologii i po raz kolejny przedstawia ekscytujące nowe produkty w erze, w której gaming nie jest już marginalnym hobby, a raczej kierunkiem dominującym w aktualnych technologiach. Firma ROG zamierza z przytupem rozpocząć nowy rok 2022, oferując urządzenia z nowym systemem operacyjnym, najnowszymi procesorami marki Intel® i AMD, kartami graficznymi AMD i NVIDIA®, a także z najnowszymi konstrukcjami obudowy.

Najnowszy tablet gamingowy Flow Z13 umożliwia rozgrywkę na PC na całkiem nowym poziomie mobilności i wszechstronności, a modele z serii Zephyrus Duo 16, Zephyrus G14 i Strix w nowych obudowach stanowią ulepszone warianty słynnych na całym świecie produktów. Firma ROG zapowiedziała również nowe akcesoria z serii Archer, wśród których znajdują się torby na sprzęt, a ponadto udostępniła nową, udoskonaloną prezentację cyfrową ROG Citadel XV – w której gracze mogą odkryć wszystkie nowe produkty.

ROG Strix SCAR i Strix G

Najnowszy ROG Strix SCAR został zaprojektowany z myślą o entuzjastach turniejów esportowych i jest wyposażony w najwyższej klasy komponenty, system operacyjny Windows 11 Pro, ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania oraz inteligentne chłodzenie ROG ze środkiem termoprzewodzącym z ciekłego metalu Conductonaut Extreme. Dysponując w maksymalnej konfiguracji procesorem Intel Core™ i9-12900H 12. generacji i kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti o mocy 150 W z funkcją Dynamic Boost. Strix SCAR został zaprojektowany do rozgrywki z wysoką częstotliwością odświeżania. Przełącznik MUX gwarantuje najwyższej klasy wydajność karty graficznej, dysk PCIe® 4.0 x4 umożliwia błyskawiczne ładowanie gier i aplikacji, natomiast duża pojemność pamięci RAM DDR5 4800 MHz zapewnia efektywną pracę wielozadaniową.

Strix SCAR jest dostępny w wariantach 15-calowym i 17-calowym, przy czym model 15-calowy jest oferowany w wersjach z trzema matrycami klasy IPS do wyboru: QHD 240 Hz, Full HD 300 Hz i QHD 165 Hz. 17-calowy laptop SCAR oferuje ekran QHD 240 Hz lub Full HD 360 Hz. Wszystkie ekrany dysponują technologiami Dolby Vision HDR i Adaptive-Sync dla zapewnienia oszałamiającej jakości obrazu bez efektu „tearingu” (rozrywania klatki) i „stutteringu” (przycinania płynności). Czas reakcji 3 ms gwarantuje ostrość wyświetlania ruchów, dzięki czemu gracze mogą podejmować decyzje z dokładnością do jednego piksela w trakcie intensywnych wymian ognia na gamingowym polu bitwy.

Powiększony trackpad gwarantuje najwyższy poziom precyzji w sterowaniu ruchem, kiedy użytkownik nie korzysta z myszy. Ponadto sportowe wzornictwo z matrycą punktową, klawiatura i pasek świetlny z indywidualnym podświetleniem RGB kompatybilnym z Aura Sync, a także spersonalizowane nasadki umocnień to funkcje umożliwiające graczom wyrażenie swojego stylu.

Nowe laptopy ROG Strix G15 i G17 są w maksymalnej konfiguracji napędzane procesorem AMD Ryzen™ 9 6900HX i kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti o mocy 150 W z funkcją Dynamic Boost dla zagwarantowania mocy na poziomie maszyn high-endowych. Model G15 oferuje opcje matrycy Full HD 300 Hz i QHD 165 Hz, natomiast G17 jest dostępny w wariantach Full HD 360 Hz i QHD 240 Hz idealnych do rozgrywki turniejowej. Wszystkie ekrany dysponują czasem reakcji 3 ms, technologiami Dolby Vision HDR i Adaptive-Sync. Ponadto Strix G jest dostępny w wariancie wykończenia Eclipse Gray, a także dwóch nowych odcieniach neonowych, Volt Green i Electro Punk, które na pewno wyróżniają się w tłumie.

Wszystkie modele Strix posiadają konstrukcje z czterema głośnikami, zapewniające wirtualny dźwięk wielokanałowy Dolby Atmos dla kryształowo czystej sceny dźwiękowej. Dwukierunkowa redukcja szumów wspomagana sztuczną inteligencją filtruje szumy z tła zarówno z wejściowego, jak i wyjściowego sygnału dźwiękowego podczas komunikacji, dzięki czemu głos wszystkich osób jest głośny i wyraźny.

Dodatkowo modele Strix są wyposażone w baterię 90 Wh, a także oferują możliwość ładowania z mocą 100 W przez port typu C dla wygodnego użytkowania w drodze. Karty Wi-Fi 6E i 2,5G LAN zapewniają najnowocześniejsze rozwiązania sieciowe dla minimalnych opóźnień zarówno w połączeniach przewodowych, jak i kompatybilnych sieciach bezprzewodowych.

ROG Zephyrus G14, G15 i M16

Zbierający doskonałe oceny ROG Zephyrus G14 to wydajny laptop gamingowy wyróżniający się stylowym wyglądem i ultramobilną konstrukcją, a w wersji na 2022 rok oferuje całą gamę nowych ulepszeń. Nowy G14 posiada fabrycznie zainstalowany system Windows 11, procesor AMD Ryzen 9 Series i mobilne karty graficzne AMD Radeon RX 6000S z przełącznikiem MUX dla zapewnienia najlepszych możliwych wartości FPS. Inteligentne chłodzenie ROG z ciekłym metalem i dostosowaną komorą parową zapewnia stale wysoką wydajność high-endowych komponentów, natomiast pamięć RAM DDR5 i dysk SSD PCIe 1 TB umożliwiają responsywną pracę wielozadaniową w różnych zastosowaniach.

Elegancki laptop G14 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wysokiej mocy obliczeniowej w ultramobilnej konstrukcji. Jest on dostępny w kolorze Eclipse Gray lub Moonlight White, a ponadto posiada płytkę z pryzmatycznym logo z przykuwającym uwagę efektem holograficznym/odblaskowym. Pokrywa posiada 14 969 otworów wykonanych precyzyjnie poprzez frezowanie CNC, natomiast modele z kultowym już wyświetlaczem AniMe Matrix™ posiadają 1449 diod mini LED – czyli więcej niż w zeszłorocznym modelu, co zwiększa możliwości personalizacji i dostosowania wyglądu komputera.

G14 to także jeden z pierwszych laptopów marki ROG wyposażonych w najnowszy ekran ROG Nebula, który oferuje odświeżanie ekranu 120 Hz przy rozdzielczości QHD ze szczytową jasnością 500 nitów, 100% pokryciem przestrzeni barw DCI-P3 oraz czasem reakcji 3 ms. Ponadto technologia Adaptive-Sync, certyfikacja Pantone® i Dolby Vision HDR zapewniają oszałamiające efekty wizualne z dokładnie odwzorowanymi kolorami i zminimalizowanymi efektami przycinania płynności i rozrywania klatki. Ekran został powiększony do współczynnika proporcji 16:10, co pozwoliło zwiększyć powierzchnię roboczą bez ustępstw w zakresie mobilności, ponieważ mniejsze oprawki wyświetlacza oferują stosunek wielkości ekranu do obudowy wynoszący 91%.

Głośniki Dolby Atmos, zestaw mikrofonów 3D z dwukierunkową redukcją szumów wspomaganą sztuczną inteligencją, a także superszybka łączność Wi-Fi 6E dopełniają specyfikacji tego mobilnego mocarza. Modele ROG Zephyrus G15 i M16 również zostały odświeżone, z najnowszymi komponentami firmy AMD i NVIDIA pamięcią RAM DDR5 i Wi-Fi 6E.

Nowości w CS:GO – nowa skrzynka Revolution, naklejki i zestaw muzyczny

Valve poinformowało, że popularna strzelanka sieciowa, jaką jest Counter-Strike:...

Zbliża się premiera Tomb Raider Reloaded – zobacz nowy trailer

W ostatnim czasie ujawiono termin premiery Tomb Raider Reloaded...

Weekendowa promocja na GOG –  do 90% taniej

Polska platforma growa GOG ogłosiła dzisiaj kolejną promocję. Tym...

Najlepsze na PS5 – gracze wybierają

Od premiery PlayStation 5, Sony borykało się z problemami...

Lubisz muzykę z gier? Zbliżają się koncerty taką właśnie muzyką na żywo.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że oprócz grafiki czy...

Classique Broadway w GTA ONLINE

Świętujcie walentynki z potrójnymi nagrodami za tryb Do grobowej...

Samsung otworzył  w Warszawie Galaxy Playground

 Samsung otwiera w centrum Warszawy wyjątkową immersyjną przestrzeń. Galaxy...

Recipe for Disaster za darmo od Epic Games

Dziś po południu na platformie sprzedażowej Epic Games Store...

Super Mario Bros Movie – premiera coraz bliżej

Powoli zbliża się premiera filmu na podstawie kultowej gry...

Kolejna promocja na Ubisoft Store, tym razem Walentynkowa

Ubisoft ogłosił kolejną wyprzedaż gier – taniej do 80%....

Graj zdalnie dzięki Ubisoft Connect Share Play

Dzięki nowej usłudze Share Play dostępnej poprzez Ubisoft Connect...

Nintendo po raz pierwszy na IEM Katowice

Po trzech latach przerwy powraca IEM Expo w Katowicach...