ASUS Republic of Gamers prezentuje całą gamę najnowszych modeli na targach CES 2023

Na rynku debiutują zupełnie nowe maszyny, ekrany ROG Nebula Display i technologia ROG Intelligent Cooling, które wyznaczają kolejne granice doskonałości. Procesory i układy graficzne maksymalizujące wydajność: Najnowsze układy od firm Intel®, AMD i NVIDIA® zapewniają najwyższą wydajność i funkcjonalność. Ulepszone wyświetlacze Nebula i system chłodzenia Intelligent Cooling wzbogacają każdą serię: Więcej laptopów wyposażonych w wyświetlacze Mini LED i wydajniejszy system chłodzenia. Przeprojektowane urządzenia na nowo przekraczają granice stylu i wydajności: Zadebiutowały zupełnie nowe modele z serii Strix, Zephyrus M16 i Flow X13.


ASUS Republic of Gamers (ROG) z dumą prezentuje swoją najnowszą linię laptopów na rok 2023, w której znalazły się najnowsze procesory i układy graficzne od AMD, Intel® i NVIDIA®, a także udoskonalone technologie Intelligent Cooling. Do rodziny Strix na rok 2023 dołączają nowe modele z poprawionym systemem chłodzenia i większymi 16- i 18-calowymi ekranami. Model Zephyrus M16 wyposażony jest teraz w wyświetlacz AniMe Matrix™, zaś przeprojektowane modele Flow X13 i XG Mobile zostały wyposażone w najnowszy hardware. Najnowsze procesory i układy graficzne to maksymalna wydajność.

ROG Strix SCAR 16 / 18

W roku 2023 cała linia ROG wyposażona została w najświeższe rozwiązania sprzętowe od swoich partnerów. Najnowsze procesory 13. generacji Intel stanowią mieszankę rdzeni o wysokiej wydajności i efektywności, z kolei nowe procesory AMD Ryzen™ Zen 4 podnoszą ilość rdzeni na nowy poziom. Procesory graficzne dla laptopów z serii GeForce RTX™ 40 od firmy NVIDIA oferują niesamowitą wydajność rasteryzacji oraz szereg dodatkowych funkcji, takich jak DLSS 3 i kodowanie AV1. Wszystko to w połączeniu z najlepszymi ekranami do gier i niesamowitym systemem chłodzenia sprawia, że ROG ustala poprzeczkę związaną z wydajnością laptopów gamingowych na nowym poziomie.

Ulepszone wyświetlacze Nebula i system inteligentnego chłodzenia uświetniają każdą serię.

Inżynierowie ROG wiedzą, że doskonała grafika jest niczym bez odpowiednich wyświetlaczy. Aby nie zmuszać graczy do przedzierania się przez skomplikowane specyfikacje techniczne, ROG wprowadził w 2022 roku oznaczenie Nebula, które określa panele spełniające ścisłe kryteria dotyczące płynności ruchu, jasnego podświetlenia i żywych kolorów.

ROG Strix G16 / G18

W tym roku ROG wprowadza wyświetlacze Nebula do kolejnych modeli i to w jeszcze większej gamie rozmiarów. Od kompaktowego 13-calowego laptopa po niezwykle imponujący 18-calowy wyświetlacz – takich wyświetlaczy Nebula nie znajdziesz nigdzie indziej.

Dodatkowo, ROG dopracował swoją technologię Intelligent Cooling, czyli kompletne rozwiązanie, które dokładnie równoważy wydajność chłodzenia z aspektami akustycznymi. Skuteczne chłodzenie jest jednym z nieopisanych bohaterów gamingowych laptopów, gdyż mocny sprzęt z niewystarczającym chłodzeniem sprawia, że jego podzespoły nie będą pracować tak wydajnie i tak długo, jak powinny. ROG wprowadza dwie kluczowe innowacje do nowych modeli laptopów w 2023 roku: powiększony radiator o pełnej szerokości oraz technologię Tri-Fan – obie zaprezentowane w zeszłym roku w modelu Flow X16.

Seria ROG Zephyrus

Zmodernizowana konstrukcja radiatora pokrywa teraz praktycznie cały tylny obszar obudowy wybranych urządzeń, radykalnie zwiększając powierzchnię chłodzenia w przeciwieństwie do tradycyjnych konstrukcji. Wspomniany radiator został wprowadzony do tegorocznego, przeprojektowanego modelu Zephyrus M16. Natomiast modele 16-calowe i 18-calowe z serii Strix otrzymują jego grubszy wariant, co daje tym gamingowym gigantom jeszcze więcej pola do popisu. Jak sama nazwa wskazuje, technologia Tri-Fan wprowadza trzeci wentylator do układu chłodzenia, zapewniając dodatkowy przepływ powietrza do wewnętrznych komponentów i pomagając procesorowi graficznemu w bardziej efektywnym odprowadzaniu ciepła. W połączeniu z nowym radiatorem trzeci z wentylatorów zwiększa możliwości zarówno ultramobilnych, jak i esportowych maszyn do gier – a to wszystko bez uszczerbku dla parametrów akustycznych.

ROG Strix wciąż liderem w branży urządzeń dla graczy

Rodzina Strix SCAR od dawna stanowi flagowy produkt marki ROG, a rok 2023 nie będzie pod tym względem wyjątkiem. Modele Strix SCAR 16 i 18 zmieniają nazwę za sprawą przeprojektowanej konstrukcji obudowy, która mieści teraz większe 16 i 18-calowe ekrany o proporcjach 16:10. Te 16- i 18-calowe panele pozwalają graczom dostrzec przeciwników lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. 16-calowy model może być wyposażony w najnowszy wyświetlacz ROG o rozdzielczości QHD, 240Hz Nebula HDR z technologią Mini LED.

ROG poprawiło także wydajność chłodzenia w nowych konstrukcjach, co pozwoliło na zwiększenie możliwości procesora i układu graficznego w celu uzyskania jak największej ilości klatek na sekundę. Modele Strix SCAR 16 i 18 zostały wyposażone w ulepszony radiator oraz technologię Tri-Fan, co pozwala na bardziej efektywne odprowadzanie nadmiaru ciepła. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu ciekłego metalu Thermal Grizzly Conductonaut Extreme, który został zastosowany zarówno na procesorze, jak i na GPU, ROG jeszcze bardziej zwiększyło wydajność modeli SCAR 16 i SCAR 18, aby zapewnić maksymalną moc obliczeniową.

Strix SCAR 16 i 18 wyposażono w topowy procesor 13. Generacji Intel Core™ i9 13980HX z 8 rdzeniami Performance i 16 rdzeniami Efficient, zapewniający niezrównaną wydajność w grach. Urządzenia mogą zostać wyposażone w maksymalnie układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 4090 Laptop o mocy 175 W, z zapasem termicznym pozwalającym na jeszcze wyższe i dłuższe niż kiedykolwiek wcześniej taktowanie układu.

Udoskonalenia, które pojawią się w 2023 roku nie kończą się tylko na rodzinie SCAR. Nowe modele z serii Strix G16 i Strix G18 są wyposażane od teraz w ten sam procesor 13. Generacji Intel Core i9 13980HX i mogą być skonfigurowane nawet z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4080 Laptop dla uzyskania najlepszej wydajności w grach esportowych. Procesor Ryzen™ Zen 4 firmy AMD, wyposażony w 16 w pełni wydajnych rdzeni, to absolutna bestia, która sprawdzi się zarówno w grach, jak i przy tworzeniu treści. Modele Strix G17 i Strix SCAR 17 zostały również wyposażone w ten potężny procesor. W połączeniu z najnowszą kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 40 w topowych modelach, cała linia Strix na rok 2023 jest przygotowana na wszelkie wyzwania.

Więcej o poszczególnych urządzeniach dowiecie się na stronie producenta:
https://asusnews.pl/221587-asus-republic-of-gamers-prezentuje-cala-game-najnowszych-modeli-na-targach-ces-2023

inf. prasowa

Pracownik Bandai Namco aresztowany

Zgodnie z informacjami Games Industry, aresztowano byłego pracownika Bandai...

Ulas Karademir wraca do IO Interactive – będzie pracował m.in. przy projekcie 007

Twórca gier takich jak Hitman oraz powstający Project 007...

Ogłoszono datę premiery filmu Mortal Kombat 2

Warner Bros. ogłosiło, kiedy Mortal Kombat 2, czyli kolejna...

Premie Wideo zaprezentowało zwiastun 2. sezonu serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Serial będzie dostępny wyłącznie na Prime Video od 29...

Amazon potwierdza, że będzie serial Tomb Raider

Amazon potwierdził dzisiaj, że pracuje serialem telewizyjnym opartym na...

Crime Simulator – zobacz trailer i demo polskiego symulatora przestępcy

Crime Simulator to unikalny symulator działalności przestępczego podziemia polskiego...

Steam i PlayStation Store mają w Polsce problem – UOKiK wszczął postępowanie

Czy na rynku sprzedaży gier wideo mogło dojść do...

MOUZ ponownie mistrzami ESL Pro League

19. sezon ESL Pro League zakończył się na Malcie...

5 dni do końca okazji na klasyki na GOG

Jeszcze tylko 5 dni promocji pozostało na GOGu na...

God of War: Ragnarok już wkrótce ma trafić na PC

Billbil-kun – znany informator, który pisze dla serwisu  Dealabs,...

Gracz stworzył kontroler do Xboxa w kształcie artefaktu z Baldur’s Gate 3

Fan gry Baldur's Gate 3 stworzył Tajemniczy Artefakt, który...

PAC-MAN Mega Tunnel Battle: Chomp Champs już dostępne

Bandai Namco Europe ogłosiło dzisiaj premierę gry PAC-MAN MEGA...