Canon wprowadza na rynek dwa nowe obiektywy RF, w tym obiektyw AF do aparatów bezlusterkowych z najdłuższą ogniskową na świecie

Canon Europe ogłasza dziś wprowadzenie na rynek dwóch nowych super-teleobiektywów: RF 800mm F5.6L IS USM i RF 1200mm F8L IS USM. Obiektywy te wyznaczają nowe standardy w swojej kategorii dzięki niesamowitemu powiększeniu, które w bezkonkurencyjny sposób umożliwia fotografowanie odległych obiektów. Inteligentna konstrukcja zapewnia niesamowitą wydajność optyczną i poręczność, która ułatwia korzystanie z oszałamiających ogniskowych 800 mm i 1200 mm (obiektyw AF z najdłuższą ogniskową na świecie do aparatów bezlusterkowych¹). Dzięki znakomitemu optycznemu stabilizatorowi obrazu i dużym otworom przysłony, te wysokiej jakości obiektywy RF z serii L spełnią wymagania szerokiego grona fotografów: sportowych, przyrodniczych, newsowych i śledczych. To sprzęt, który uchwyci nawet najbardziej odległe wydarzenia – w każdych warunkach i z niezwykłą szczegółowością.

Modele RF 800mm F5.6L IS USM i RF 1200mm F8L IS USM to nowe możliwości dla profesjonalnych fotografów, którzy chcą uwieczniać oddalone obiekty

Daleki zasięg przenośnego obiektywu

Wprowadzając na rynek modele RF 800mm F5.6L IS USM i RF 1200mm F8L IS USM, firma Canon stworzyła niezrównaną linię super-teleobiektywów. Fotografowie mają teraz większy wybór rozwiązań, które spełnią ich profesjonalne potrzeby. Seria RF otwiera przed nimi jeszcze więcej możliwości dzięki teleobiektywom 800mm i 1200mm. Jest to najdłuższa ogniskowa na rynku w kategorii urządzeń, które nie są teleskopami. Ten niesamowity zasięg to nie wszystko – fotografowie mogą zwiększyć ogniskową nawet dwukrotnie, łącząc obiektywy z konwerterami RF 1,4x lub RF 2x i korzystając z funkcji AF i IS. W takiej konfiguracji obiektyw RF 1200mm F8L IS USM jest stanie uchwycić najdrobniejsze szczegóły obiektów oddalonych o ponad 400 metrów.

Zaprojektowany niedawno inteligentny system optyczny umożliwia firmie Canon uzyskanie tak niesamowitych ogniskowych przy zachowaniu mniejszych rozmiarów konstrukcji niż w przypadku tradycyjnych super-teleobiektywów tego typu. Prezentowane modele są znacznie mniejsze także od swoich odpowiedników z linii EF. Obiektyw RF 800mm F5.6L IS USM, ważący nieco ponad 3,1 kg, to najlżejszy i najkrótszy obiektyw firmy Canon z serii L o ogniskowej 800 mm. Natomiast RF 1200mm F8L IS USM to najmniejszy obiektyw o takich parametrach w historii1. Przy wadze 3,34 kg jest 5 razy lżejszy (czyli aż o 13 kg!) od swojego legendarnego poprzednika EF 1200mm f/5.6L USM. Ponadto jest od niego o 30 cm krótszy.

Niezrównana wydajność optyczna

Modele RF 800mm F5.6L IS USM i RF 1200mm F8L IS USM skonstruowano tak, by robiły wrażenie. Współdziałając z wydajną funkcją stabilizacji obrazu w celu redukcji drgań i uzyskania wyraźnych, szczegółowych zdjęć, obiektyw RF 800mm F5.6L IS USM może wydłużyć czas naświetlania aż o 4,5 stopnia, a RF 1200mm F8L IS USM o 4 stopnie. Obiektyw 800 mm cechuje się również dużym maksymalnym otworem przysłony (f/5,6) dla tej ogniskowej, zapewniając doskonałą wydajność i jakość obrazu. W obu modelach 9-listkowa okrągła przysłona przesuwa się o 1/8 stopnia, co pozwala uzyskać płynniejsze przejścia między zmianami szerokości przysłony podczas nagrywania wideo.

Oparte na inteligentnej konstrukcji obiektywy z serii RF korzystają z wiodącej w branży technologii optycznej firmy Canon. Wyposażone w elementy wykonane z fluorytu, szkła Super UD i UD, obiektywy RF 800mm F5.6L IS USM i RF 1200mm F8L IS USM gwarantują nieskazitelną rozdzielczość obrazu i doskonałą korekcję aberracji chromatycznej. Powłoki ASC w połączeniu z ulepszoną konstrukcją obiektywu zapobiegają występowaniu tzw. duszków i minimalizują efekt flary. Mimo wykorzystania dodatkowych układów optycznych w prezentowanych obiektywach firmie Canon udało się zmniejszyć odległość ogniskowania do rekordowego w swojej klasie poziomu 2,6 m w przypadku modelu RF 800mm F5.6L IS USM (mniej niż połowa odległości w porównaniu z innymi obiektywami 800 mm f/5.6) oraz do 4,3 m w przypadku modelu RF 1200mm F8L IS USM. Pozwala to śledzić obiekty w dużym zakresie odległości.

Pracownik Bandai Namco aresztowany

Zgodnie z informacjami Games Industry, aresztowano byłego pracownika Bandai...

Ulas Karademir wraca do IO Interactive – będzie pracował m.in. przy projekcie 007

Twórca gier takich jak Hitman oraz powstający Project 007...

Ogłoszono datę premiery filmu Mortal Kombat 2

Warner Bros. ogłosiło, kiedy Mortal Kombat 2, czyli kolejna...

Premie Wideo zaprezentowało zwiastun 2. sezonu serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Serial będzie dostępny wyłącznie na Prime Video od 29...

Amazon potwierdza, że będzie serial Tomb Raider

Amazon potwierdził dzisiaj, że pracuje serialem telewizyjnym opartym na...

Crime Simulator – zobacz trailer i demo polskiego symulatora przestępcy

Crime Simulator to unikalny symulator działalności przestępczego podziemia polskiego...

Steam i PlayStation Store mają w Polsce problem – UOKiK wszczął postępowanie

Czy na rynku sprzedaży gier wideo mogło dojść do...

MOUZ ponownie mistrzami ESL Pro League

19. sezon ESL Pro League zakończył się na Malcie...

5 dni do końca okazji na klasyki na GOG

Jeszcze tylko 5 dni promocji pozostało na GOGu na...

God of War: Ragnarok już wkrótce ma trafić na PC

Billbil-kun – znany informator, który pisze dla serwisu  Dealabs,...

Gracz stworzył kontroler do Xboxa w kształcie artefaktu z Baldur’s Gate 3

Fan gry Baldur's Gate 3 stworzył Tajemniczy Artefakt, który...

PAC-MAN Mega Tunnel Battle: Chomp Champs już dostępne

Bandai Namco Europe ogłosiło dzisiaj premierę gry PAC-MAN MEGA...