Dekada esportowego turnieju w Spodku

10. edycja legendarnego turnieju IntelⓇ Extreme Masters Katowice wróciła do Spodka i była wydarzeniem dla ponad miliona widzów!

Najdłużej trwający cykl turniejów esportowych na świecie po raz 10. zorganizowano w katowickim Spodku. W puli nagród znalazło się 1,5 miliona dolarów. Aż 9 dni rozgrywek dały graczom oraz widzom ogrom emocji, wiele niezapomnianych akcji i niespodziewanych zwrotów wydarzeń. Po raz pierwszy w historii w fazie półfinałowej play-offów Intel Extreme Masters stanęło aż trzech Europejczyków. Finały turniejów CS:GO i StarCraft II były zdaniem obserwatorów wyjątkowymi widowiskami godnymi zwieńczenia wielu dni e-sportowej rywalizacji. Wydarzenie zgromadziło tłumy obecne na sektorach kultowego obiektu – Spodka – oraz licznych obserwatorów prowadzonych transmisji.

– Spodek zmienia się w kosmiczną arenę dla rozgrywek esportowych a my jesteśmy niezwykle dumni, że to właśnie w Katowicach od lat fani tej dyscypliny przeżywają największe emocje – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. – Tegoroczna, 10. edycja była pięknym zwieńczeniem całego cyklu wydarzeń a zarazem nowym otwarciem po pandemicznej przerwie.

Za wydarzenie od początku odpowiada ESL Gaming – największa na świecie firma zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Legendarne wydarzenie, które zna każdy fan esportu na świecie wróciło do Katowic po dwóch latach. Rozgrywki odbywały się z udziałem publiczności oraz były biletowane. Seria wydarzeń z pod znaku IEM zmieniła z okazji jubileuszu wizerunek całego cyklu turniejów i prezentowana była w nowej szacie graficznej oddającej ducha rywalizacji wszystkich turniejów cyklu IEM.

– W najśmielszych snach nie mogliśmy sobie wyobrażać, czym stanie się to miejsce, kiedy turniej IntelⓇ Extreme Masters po raz pierwszy zawitał do Katowic. To wydarzenie reprezentuje spełnione marzenia wszystkich tych, którzy chcieli przyczynić się do rozwoju esportu. To też niezapomniane wspomnienia wszystkich fanów i graczy, którzy są z nami od lat. Jesteśmy dumni z faktu, że możemy powrócić do Katowic razem z publicznością i wspólnie celebrować tą wyjątkową rocznicę – przyznał w jednym z wywiadów Michał „Carmac” Blicharz, VP Product Development w ESL Gaming.

Głosy z mediów:

Tegoroczna edycja wypadła znakomicie. Liczba widzów przekroczyła barierę miliona! (Sport.pl)

IEM Katowice pobiło swój własny rekord. Powrót kibiców CS:GO do katowickiego Spodka był bez wątpienia wielkim wydarzeniem. Tłumy dopingujące z wysokości trybun najlepsze zespoły na świecie świetnie wywiązały się z budowania atmosfery wielkiego e- sportowego święta. Ale dopisali również widzowie zgromadzeni na transmisjach. (Cybersport.pl)

Miłośnicy e-sportowych wrażeń otrzymali to, na co czekali od dawna. Arena w Spodku ugościła wszystkich tłumnie. (e.sport.interia.pl)

Za nami jeden z najważniejszych corocznych e-sportowych turniejów w CS:GO. Na IEM Katowice 2022 jak zwykle nie zabrakło wielkich emocji. (Komputer Świat)

spodekkatowice.pl

Nowości w CS:GO – nowa skrzynka Revolution, naklejki i zestaw muzyczny

Valve poinformowało, że popularna strzelanka sieciowa, jaką jest Counter-Strike:...

Zbliża się premiera Tomb Raider Reloaded – zobacz nowy trailer

W ostatnim czasie ujawiono termin premiery Tomb Raider Reloaded...

Weekendowa promocja na GOG –  do 90% taniej

Polska platforma growa GOG ogłosiła dzisiaj kolejną promocję. Tym...

Najlepsze na PS5 – gracze wybierają

Od premiery PlayStation 5, Sony borykało się z problemami...

Lubisz muzykę z gier? Zbliżają się koncerty taką właśnie muzyką na żywo.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że oprócz grafiki czy...

Classique Broadway w GTA ONLINE

Świętujcie walentynki z potrójnymi nagrodami za tryb Do grobowej...

Samsung otworzył  w Warszawie Galaxy Playground

 Samsung otwiera w centrum Warszawy wyjątkową immersyjną przestrzeń. Galaxy...

Recipe for Disaster za darmo od Epic Games

Dziś po południu na platformie sprzedażowej Epic Games Store...

Super Mario Bros Movie – premiera coraz bliżej

Powoli zbliża się premiera filmu na podstawie kultowej gry...

Kolejna promocja na Ubisoft Store, tym razem Walentynkowa

Ubisoft ogłosił kolejną wyprzedaż gier – taniej do 80%....

Graj zdalnie dzięki Ubisoft Connect Share Play

Dzięki nowej usłudze Share Play dostępnej poprzez Ubisoft Connect...

Nintendo po raz pierwszy na IEM Katowice

Po trzech latach przerwy powraca IEM Expo w Katowicach...