Dekada esportowego turnieju w Spodku

10. edycja legendarnego turnieju IntelⓇ Extreme Masters Katowice wróciła do Spodka i była wydarzeniem dla ponad miliona widzów!

Najdłużej trwający cykl turniejów esportowych na świecie po raz 10. zorganizowano w katowickim Spodku. W puli nagród znalazło się 1,5 miliona dolarów. Aż 9 dni rozgrywek dały graczom oraz widzom ogrom emocji, wiele niezapomnianych akcji i niespodziewanych zwrotów wydarzeń. Po raz pierwszy w historii w fazie półfinałowej play-offów Intel Extreme Masters stanęło aż trzech Europejczyków. Finały turniejów CS:GO i StarCraft II były zdaniem obserwatorów wyjątkowymi widowiskami godnymi zwieńczenia wielu dni e-sportowej rywalizacji. Wydarzenie zgromadziło tłumy obecne na sektorach kultowego obiektu – Spodka – oraz licznych obserwatorów prowadzonych transmisji.

– Spodek zmienia się w kosmiczną arenę dla rozgrywek esportowych a my jesteśmy niezwykle dumni, że to właśnie w Katowicach od lat fani tej dyscypliny przeżywają największe emocje – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. – Tegoroczna, 10. edycja była pięknym zwieńczeniem całego cyklu wydarzeń a zarazem nowym otwarciem po pandemicznej przerwie.

Za wydarzenie od początku odpowiada ESL Gaming – największa na świecie firma zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Legendarne wydarzenie, które zna każdy fan esportu na świecie wróciło do Katowic po dwóch latach. Rozgrywki odbywały się z udziałem publiczności oraz były biletowane. Seria wydarzeń z pod znaku IEM zmieniła z okazji jubileuszu wizerunek całego cyklu turniejów i prezentowana była w nowej szacie graficznej oddającej ducha rywalizacji wszystkich turniejów cyklu IEM.

– W najśmielszych snach nie mogliśmy sobie wyobrażać, czym stanie się to miejsce, kiedy turniej IntelⓇ Extreme Masters po raz pierwszy zawitał do Katowic. To wydarzenie reprezentuje spełnione marzenia wszystkich tych, którzy chcieli przyczynić się do rozwoju esportu. To też niezapomniane wspomnienia wszystkich fanów i graczy, którzy są z nami od lat. Jesteśmy dumni z faktu, że możemy powrócić do Katowic razem z publicznością i wspólnie celebrować tą wyjątkową rocznicę – przyznał w jednym z wywiadów Michał „Carmac” Blicharz, VP Product Development w ESL Gaming.

Głosy z mediów:

Tegoroczna edycja wypadła znakomicie. Liczba widzów przekroczyła barierę miliona! (Sport.pl)

IEM Katowice pobiło swój własny rekord. Powrót kibiców CS:GO do katowickiego Spodka był bez wątpienia wielkim wydarzeniem. Tłumy dopingujące z wysokości trybun najlepsze zespoły na świecie świetnie wywiązały się z budowania atmosfery wielkiego e- sportowego święta. Ale dopisali również widzowie zgromadzeni na transmisjach. (Cybersport.pl)

Miłośnicy e-sportowych wrażeń otrzymali to, na co czekali od dawna. Arena w Spodku ugościła wszystkich tłumnie. (e.sport.interia.pl)

Za nami jeden z najważniejszych corocznych e-sportowych turniejów w CS:GO. Na IEM Katowice 2022 jak zwykle nie zabrakło wielkich emocji. (Komputer Świat)

spodekkatowice.pl

Pracownik Bandai Namco aresztowany

Zgodnie z informacjami Games Industry, aresztowano byłego pracownika Bandai...

Ulas Karademir wraca do IO Interactive – będzie pracował m.in. przy projekcie 007

Twórca gier takich jak Hitman oraz powstający Project 007...

Ogłoszono datę premiery filmu Mortal Kombat 2

Warner Bros. ogłosiło, kiedy Mortal Kombat 2, czyli kolejna...

Premie Wideo zaprezentowało zwiastun 2. sezonu serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Serial będzie dostępny wyłącznie na Prime Video od 29...

Amazon potwierdza, że będzie serial Tomb Raider

Amazon potwierdził dzisiaj, że pracuje serialem telewizyjnym opartym na...

Crime Simulator – zobacz trailer i demo polskiego symulatora przestępcy

Crime Simulator to unikalny symulator działalności przestępczego podziemia polskiego...

Steam i PlayStation Store mają w Polsce problem – UOKiK wszczął postępowanie

Czy na rynku sprzedaży gier wideo mogło dojść do...

MOUZ ponownie mistrzami ESL Pro League

19. sezon ESL Pro League zakończył się na Malcie...

5 dni do końca okazji na klasyki na GOG

Jeszcze tylko 5 dni promocji pozostało na GOGu na...

God of War: Ragnarok już wkrótce ma trafić na PC

Billbil-kun – znany informator, który pisze dla serwisu  Dealabs,...

Gracz stworzył kontroler do Xboxa w kształcie artefaktu z Baldur’s Gate 3

Fan gry Baldur's Gate 3 stworzył Tajemniczy Artefakt, który...

PAC-MAN Mega Tunnel Battle: Chomp Champs już dostępne

Bandai Namco Europe ogłosiło dzisiaj premierę gry PAC-MAN MEGA...