GTA V i GTA Online ukażą się na PlayStation 5 i Xbox Series X|S już 15 marca

Grand Theft Auto V i Grand Theft Auto Online ukażą się na PlayStation 5 i Xbox Series X|S 15 marca, przenosząc na nowe platformy przeładowany akcją, bestsellerowy tryb fabularny oraz dynamiczny i stale ewoluujący świat sieciowej rozgrywki GTA Online z wieloma ulepszeniami dla nowych i powracających graczy.

Te nowe wersje GTAV i GTA Online wprowadzają na konsole najwyższy poziom graficzny znany z PC wraz z rozdzielczością sięgającą do 4K, płynnością do 60 klatek na sekundę, lepszą jakością tekstur, opcjami HDR i ray tracingiem — a także techniczne usprawnienia umożliwiane przez najnowsze konsole, czyli szybsze wczytywanie, realistyczny dźwięk 3D, wsparcie dla funkcji danej platformy i nie tylko.

Grand Theft Auto V

Poznajcie przeplatające się historie Franklina, Michaela i Trevora w skąpanej słońcem metropolii Los Santos oraz zapuszczonych, wiejskich krajobrazach hrabstwa Blaine, które teraz można podziwiać w większych szczegółach niż kiedykolwiek wcześniej i w nowej, zdumiewającej oprawie graficznej.

Wybierzcie jeden z trzech nowych trybów graficznych i dopasujcie rozgrywkę do własnych preferencji. Tryb jakości ma na celu ukazanie jak najlepszych wrażeń wizualnych i celuje w 30 klatek na sekundę. W tym trybie PlayStation 5 i Xbox Series X wyświetlają obraz w natywnej rozdzielczości 4K z wykorzystaniem ray tracingu, a Xbox Series S wyświetla obraz w doskalowanej rozdzielczości 4K. Tryb wydajności oferuje najlepszą płynność rozgrywki, celując w wyświetlanie 60 klatek na sekundę. W tym trybie PlayStation 5 i Xbox Series X generują obraz w doskalowanej rozdzielczości 4K, a Xbox Series X w 1080p. Dodatkowo, PlayStation 5 i Xbox Series X mogą również wykorzystać tryb wydajności z RT, który stanowi pomost pomiędzy dwoma pozostałymi trybami, wspierając doskalowaną rozdzielczość 4K, wykorzystanie ray tracingu i 60 klatek na sekundę.

Te nowe wersje wprowadzają także przeróżne ulepszenia, w tym szybsze wczytywanie, większą liczbę mieszkańców, bardziej intensywny ruch uliczny i gęstszą roślinność, ulepszone oświetlenie i zacienienie, odbicia na wodzie i wiele innych elementów. Do tego lepsze wygładzanie krawędzi, rozmycie, szczegółowe eksplozje i ogień, a także wiele innych.

Efekty dotykowe wprowadzają także nowy poziom responsywności, m.in. na źródła obrażeń, efekty pogodowe, nierówne nawierzchnie na drodze, wybuchy, a także dynamiczny opór i adaptacyjne spusty na kontrolerze DualSense PlayStation 5. Wśród funkcji oferowanych przez konkretne platformy znajduje się także realistyczny dźwięk kierunkowy Tempest 3D na PlayStation 5 i dźwięk przestrzenny na Xbox Series X|S.

Nowości w CS:GO – nowa skrzynka Revolution, naklejki i zestaw muzyczny

Valve poinformowało, że popularna strzelanka sieciowa, jaką jest Counter-Strike:...

Zbliża się premiera Tomb Raider Reloaded – zobacz nowy trailer

W ostatnim czasie ujawiono termin premiery Tomb Raider Reloaded...

Weekendowa promocja na GOG –  do 90% taniej

Polska platforma growa GOG ogłosiła dzisiaj kolejną promocję. Tym...

Najlepsze na PS5 – gracze wybierają

Od premiery PlayStation 5, Sony borykało się z problemami...

Lubisz muzykę z gier? Zbliżają się koncerty taką właśnie muzyką na żywo.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że oprócz grafiki czy...

Classique Broadway w GTA ONLINE

Świętujcie walentynki z potrójnymi nagrodami za tryb Do grobowej...

Samsung otworzył  w Warszawie Galaxy Playground

 Samsung otwiera w centrum Warszawy wyjątkową immersyjną przestrzeń. Galaxy...

Recipe for Disaster za darmo od Epic Games

Dziś po południu na platformie sprzedażowej Epic Games Store...

Super Mario Bros Movie – premiera coraz bliżej

Powoli zbliża się premiera filmu na podstawie kultowej gry...

Kolejna promocja na Ubisoft Store, tym razem Walentynkowa

Ubisoft ogłosił kolejną wyprzedaż gier – taniej do 80%....

Graj zdalnie dzięki Ubisoft Connect Share Play

Dzięki nowej usłudze Share Play dostępnej poprzez Ubisoft Connect...

Nintendo po raz pierwszy na IEM Katowice

Po trzech latach przerwy powraca IEM Expo w Katowicach...