GTA V i GTA Online ukażą się na PlayStation 5 i Xbox Series X|S już 15 marca

Grand Theft Auto V i Grand Theft Auto Online ukażą się na PlayStation 5 i Xbox Series X|S 15 marca, przenosząc na nowe platformy przeładowany akcją, bestsellerowy tryb fabularny oraz dynamiczny i stale ewoluujący świat sieciowej rozgrywki GTA Online z wieloma ulepszeniami dla nowych i powracających graczy.

Te nowe wersje GTAV i GTA Online wprowadzają na konsole najwyższy poziom graficzny znany z PC wraz z rozdzielczością sięgającą do 4K, płynnością do 60 klatek na sekundę, lepszą jakością tekstur, opcjami HDR i ray tracingiem — a także techniczne usprawnienia umożliwiane przez najnowsze konsole, czyli szybsze wczytywanie, realistyczny dźwięk 3D, wsparcie dla funkcji danej platformy i nie tylko.

Grand Theft Auto V

Poznajcie przeplatające się historie Franklina, Michaela i Trevora w skąpanej słońcem metropolii Los Santos oraz zapuszczonych, wiejskich krajobrazach hrabstwa Blaine, które teraz można podziwiać w większych szczegółach niż kiedykolwiek wcześniej i w nowej, zdumiewającej oprawie graficznej.

Wybierzcie jeden z trzech nowych trybów graficznych i dopasujcie rozgrywkę do własnych preferencji. Tryb jakości ma na celu ukazanie jak najlepszych wrażeń wizualnych i celuje w 30 klatek na sekundę. W tym trybie PlayStation 5 i Xbox Series X wyświetlają obraz w natywnej rozdzielczości 4K z wykorzystaniem ray tracingu, a Xbox Series S wyświetla obraz w doskalowanej rozdzielczości 4K. Tryb wydajności oferuje najlepszą płynność rozgrywki, celując w wyświetlanie 60 klatek na sekundę. W tym trybie PlayStation 5 i Xbox Series X generują obraz w doskalowanej rozdzielczości 4K, a Xbox Series X w 1080p. Dodatkowo, PlayStation 5 i Xbox Series X mogą również wykorzystać tryb wydajności z RT, który stanowi pomost pomiędzy dwoma pozostałymi trybami, wspierając doskalowaną rozdzielczość 4K, wykorzystanie ray tracingu i 60 klatek na sekundę.

Te nowe wersje wprowadzają także przeróżne ulepszenia, w tym szybsze wczytywanie, większą liczbę mieszkańców, bardziej intensywny ruch uliczny i gęstszą roślinność, ulepszone oświetlenie i zacienienie, odbicia na wodzie i wiele innych elementów. Do tego lepsze wygładzanie krawędzi, rozmycie, szczegółowe eksplozje i ogień, a także wiele innych.

Efekty dotykowe wprowadzają także nowy poziom responsywności, m.in. na źródła obrażeń, efekty pogodowe, nierówne nawierzchnie na drodze, wybuchy, a także dynamiczny opór i adaptacyjne spusty na kontrolerze DualSense PlayStation 5. Wśród funkcji oferowanych przez konkretne platformy znajduje się także realistyczny dźwięk kierunkowy Tempest 3D na PlayStation 5 i dźwięk przestrzenny na Xbox Series X|S.

Pracownik Bandai Namco aresztowany

Zgodnie z informacjami Games Industry, aresztowano byłego pracownika Bandai...

Ulas Karademir wraca do IO Interactive – będzie pracował m.in. przy projekcie 007

Twórca gier takich jak Hitman oraz powstający Project 007...

Ogłoszono datę premiery filmu Mortal Kombat 2

Warner Bros. ogłosiło, kiedy Mortal Kombat 2, czyli kolejna...

Premie Wideo zaprezentowało zwiastun 2. sezonu serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Serial będzie dostępny wyłącznie na Prime Video od 29...

Amazon potwierdza, że będzie serial Tomb Raider

Amazon potwierdził dzisiaj, że pracuje serialem telewizyjnym opartym na...

Crime Simulator – zobacz trailer i demo polskiego symulatora przestępcy

Crime Simulator to unikalny symulator działalności przestępczego podziemia polskiego...

Steam i PlayStation Store mają w Polsce problem – UOKiK wszczął postępowanie

Czy na rynku sprzedaży gier wideo mogło dojść do...

MOUZ ponownie mistrzami ESL Pro League

19. sezon ESL Pro League zakończył się na Malcie...

5 dni do końca okazji na klasyki na GOG

Jeszcze tylko 5 dni promocji pozostało na GOGu na...

God of War: Ragnarok już wkrótce ma trafić na PC

Billbil-kun – znany informator, który pisze dla serwisu  Dealabs,...

Gracz stworzył kontroler do Xboxa w kształcie artefaktu z Baldur’s Gate 3

Fan gry Baldur's Gate 3 stworzył Tajemniczy Artefakt, który...

PAC-MAN Mega Tunnel Battle: Chomp Champs już dostępne

Bandai Namco Europe ogłosiło dzisiaj premierę gry PAC-MAN MEGA...