Wrześniowa Konferencja APPLE

7 września odbyła się kolejna już w 2022 roku konferencja APPLE, na której firma zaprezentowała swoje najnowsze produkty oraz plany na najbliższą przyszłość. Konferencja zorganizowana została pod nazwą „Far Out”


Jak powszechnie wiadomo Apple niemal co roku w ciągu ostatnich lat wypuszczało nowego iPhone’a we wrześniu więc i tym razem nie było to żadną niespodzianką. Poznaliśmy zatem nowego iPhone’a z numerkiem 14. Nie otrzymamy jednak jak poprzednio jego wersji MINI. Otrzymamy za to wersje zwykłą, PLUS, wersję PRO oraz wersję PRO MAX. Czym różnią się nowe 14-stki od 13-stek? W sumie to niewiele się zmienia. IPhone 14 „zwykły” to niemal to samo co 13. Ta sama wielkość ekranu, te same parametry prócz kilku drobnych różnic, a w nich: grubość telefonu [14 jest nieco grubszy – 0,15mm]. Mocniejsza bateria…jak twierdzi Apple [3,279mAh w stosunku do poprzedniego akumulatora o pojemności 3,227 mAh]. Dodatkowo zmieniono nieznacznie aparat główny oraz przednią kamerę co ma się przedłożyć na lepsze przetwarzanie obrazu. Jak poprzednio możemy wybrać warianty 128, 256 oraz 512 GB. W sumie to tyle jeśli chodzi o wersję „zwykłej” 14. Czas na wersję PLUS. Tutaj dostajemy standardową wersję iPhone 14 z po prostu większym ekranem [6,7 cala w stosunku do 6,1 cala] oraz nieco większą znów baterią – 4,325mAh.

Czas na Apple PRO. W tym przypadku zmiany już są widoczne i to nie małe. Wersja PRO posiada udoskonalony wyświetlacz Super Retina XDR z adaptacyjnym odświeżaniem do 120 Hz oraz posiada funkcję Always on Display. Ponadto znany wszystkim notch z aparatem przednim został zmieniony i wpleciony w mini ekran powiadomień systemowych [muszę przyznać, że wygląda to dość innowacyjnie pomimo swojej prostoty]. Wersja PRO to ekran o wielkości 6,1 cala oraz 3,200mAh pojemności akumulatora. Dodatkowo w wersji PRO otrzymujemy dodatkowy obiektyw i posiadamy już obiektyw szerokokątny 48mp, ultra szerokokątny 12mp oraz teleobiektyw 12mp.  Jeśli chodzi o ostatnią z wersji czyli iPhone 14 PRO MAX to jest wersja z tymi samymi parametrami co wersja PRO tylko z większym ekranem oraz baterią – odpowiednio 6,7 cala oraz 4,323mAh.

Przychodzi kwestia ceny….. no więc tak:

iPhone 14 128 GB – 5 199zł
iPhone 14 Plus 128 GB – 5 899zł
iPhone 14 PRO 256 GB – 7 199zł
iPhone 14 PRO MAX 1 TB – 10 499zł

Ceny jak widać są „lekko” wyższe niż w stosunku do zeszłego roku.

Apple Watch serii 8 to kolejna nowość ze stajni Apple. Sprzętowo niewiele różni się od swojego poprzednika czyli 7. Z nowości ósemka otrzymała m.in czujnik temperatury, funkcję alarmowania w przypadku wypadków. Apple Watch SE, czyli tańsza wersja zegarków, którą od poprzedniej wersji wyróżnia jedynie wspomniana powyżej funkcja alarmowania. Ponadto z zegarków otrzymaliśmy jeszcze Apple Watch ULTRA czyli najmocniejszy z serii zegarków od jabłuszka, który cechuje się tytanową kopertą, szafirowym szkłem oraz dość sporym rozmiarem. Ponadto powinien nam wytrzymać bez ładowania do 36 godzin z uwagi na większy akumulator [pozostałe wersje powinny wytrzymać jedynie połowę z tego czasu]. Jest to sprzęt dla bardziej wymagających jak również bardziej……zamożnych.  No właśnie…..ceny. Jeśli chodzi o zegarki to w kolejności jak powyżej zapłacimy za nie 1499zł za Apple Watch 8; 2399zł za Watch SE oraz….4799zł za wersję ULTRA.

Poza nowym iPhonem oraz Apple Watchem otrzymaliśmy również kolejny połączony gadżet czyli nowe AirPods Pro 2. W stosunku do poprzedniej wersji otrzymujemy nowy Chip oraz otrzymaliśmy informacje, że ponoć lepiej grają od poprzedników [nie testowaliśmy więc nie możemy ocenić]. To wszystko za 1499zł.

Pewny prezent dla Graczy: Produkty SureFire to nowy poziom rozgrywki!

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a jeśli w Twoim...

Nowości w CS:GO – nowa skrzynka Revolution, naklejki i zestaw muzyczny

Valve poinformowało, że popularna strzelanka sieciowa, jaką jest Counter-Strike:...

Zbliża się premiera Tomb Raider Reloaded – zobacz nowy trailer

W ostatnim czasie ujawiono termin premiery Tomb Raider Reloaded...

Weekendowa promocja na GOG –  do 90% taniej

Polska platforma growa GOG ogłosiła dzisiaj kolejną promocję. Tym...

Najlepsze na PS5 – gracze wybierają

Od premiery PlayStation 5, Sony borykało się z problemami...

Lubisz muzykę z gier? Zbliżają się koncerty taką właśnie muzyką na żywo.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że oprócz grafiki czy...

Classique Broadway w GTA ONLINE

Świętujcie walentynki z potrójnymi nagrodami za tryb Do grobowej...

Samsung otworzył  w Warszawie Galaxy Playground

 Samsung otwiera w centrum Warszawy wyjątkową immersyjną przestrzeń. Galaxy...

Recipe for Disaster za darmo od Epic Games

Dziś po południu na platformie sprzedażowej Epic Games Store...

Super Mario Bros Movie – premiera coraz bliżej

Powoli zbliża się premiera filmu na podstawie kultowej gry...

Kolejna promocja na Ubisoft Store, tym razem Walentynkowa

Ubisoft ogłosił kolejną wyprzedaż gier – taniej do 80%....

Graj zdalnie dzięki Ubisoft Connect Share Play

Dzięki nowej usłudze Share Play dostępnej poprzez Ubisoft Connect...