Wrześniowa Konferencja APPLE

7 września odbyła się kolejna już w 2022 roku konferencja APPLE, na której firma zaprezentowała swoje najnowsze produkty oraz plany na najbliższą przyszłość. Konferencja zorganizowana została pod nazwą „Far Out”


Jak powszechnie wiadomo Apple niemal co roku w ciągu ostatnich lat wypuszczało nowego iPhone’a we wrześniu więc i tym razem nie było to żadną niespodzianką. Poznaliśmy zatem nowego iPhone’a z numerkiem 14. Nie otrzymamy jednak jak poprzednio jego wersji MINI. Otrzymamy za to wersje zwykłą, PLUS, wersję PRO oraz wersję PRO MAX. Czym różnią się nowe 14-stki od 13-stek? W sumie to niewiele się zmienia. IPhone 14 „zwykły” to niemal to samo co 13. Ta sama wielkość ekranu, te same parametry prócz kilku drobnych różnic, a w nich: grubość telefonu [14 jest nieco grubszy – 0,15mm]. Mocniejsza bateria…jak twierdzi Apple [3,279mAh w stosunku do poprzedniego akumulatora o pojemności 3,227 mAh]. Dodatkowo zmieniono nieznacznie aparat główny oraz przednią kamerę co ma się przedłożyć na lepsze przetwarzanie obrazu. Jak poprzednio możemy wybrać warianty 128, 256 oraz 512 GB. W sumie to tyle jeśli chodzi o wersję „zwykłej” 14. Czas na wersję PLUS. Tutaj dostajemy standardową wersję iPhone 14 z po prostu większym ekranem [6,7 cala w stosunku do 6,1 cala] oraz nieco większą znów baterią – 4,325mAh.

Czas na Apple PRO. W tym przypadku zmiany już są widoczne i to nie małe. Wersja PRO posiada udoskonalony wyświetlacz Super Retina XDR z adaptacyjnym odświeżaniem do 120 Hz oraz posiada funkcję Always on Display. Ponadto znany wszystkim notch z aparatem przednim został zmieniony i wpleciony w mini ekran powiadomień systemowych [muszę przyznać, że wygląda to dość innowacyjnie pomimo swojej prostoty]. Wersja PRO to ekran o wielkości 6,1 cala oraz 3,200mAh pojemności akumulatora. Dodatkowo w wersji PRO otrzymujemy dodatkowy obiektyw i posiadamy już obiektyw szerokokątny 48mp, ultra szerokokątny 12mp oraz teleobiektyw 12mp.  Jeśli chodzi o ostatnią z wersji czyli iPhone 14 PRO MAX to jest wersja z tymi samymi parametrami co wersja PRO tylko z większym ekranem oraz baterią – odpowiednio 6,7 cala oraz 4,323mAh.

Przychodzi kwestia ceny….. no więc tak:

iPhone 14 128 GB – 5 199zł
iPhone 14 Plus 128 GB – 5 899zł
iPhone 14 PRO 256 GB – 7 199zł
iPhone 14 PRO MAX 1 TB – 10 499zł

Ceny jak widać są „lekko” wyższe niż w stosunku do zeszłego roku.

Apple Watch serii 8 to kolejna nowość ze stajni Apple. Sprzętowo niewiele różni się od swojego poprzednika czyli 7. Z nowości ósemka otrzymała m.in czujnik temperatury, funkcję alarmowania w przypadku wypadków. Apple Watch SE, czyli tańsza wersja zegarków, którą od poprzedniej wersji wyróżnia jedynie wspomniana powyżej funkcja alarmowania. Ponadto z zegarków otrzymaliśmy jeszcze Apple Watch ULTRA czyli najmocniejszy z serii zegarków od jabłuszka, który cechuje się tytanową kopertą, szafirowym szkłem oraz dość sporym rozmiarem. Ponadto powinien nam wytrzymać bez ładowania do 36 godzin z uwagi na większy akumulator [pozostałe wersje powinny wytrzymać jedynie połowę z tego czasu]. Jest to sprzęt dla bardziej wymagających jak również bardziej……zamożnych.  No właśnie…..ceny. Jeśli chodzi o zegarki to w kolejności jak powyżej zapłacimy za nie 1499zł za Apple Watch 8; 2399zł za Watch SE oraz….4799zł za wersję ULTRA.

Poza nowym iPhonem oraz Apple Watchem otrzymaliśmy również kolejny połączony gadżet czyli nowe AirPods Pro 2. W stosunku do poprzedniej wersji otrzymujemy nowy Chip oraz otrzymaliśmy informacje, że ponoć lepiej grają od poprzedników [nie testowaliśmy więc nie możemy ocenić]. To wszystko za 1499zł.

Pracownik Bandai Namco aresztowany

Zgodnie z informacjami Games Industry, aresztowano byłego pracownika Bandai...

Ulas Karademir wraca do IO Interactive – będzie pracował m.in. przy projekcie 007

Twórca gier takich jak Hitman oraz powstający Project 007...

Ogłoszono datę premiery filmu Mortal Kombat 2

Warner Bros. ogłosiło, kiedy Mortal Kombat 2, czyli kolejna...

Premie Wideo zaprezentowało zwiastun 2. sezonu serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Serial będzie dostępny wyłącznie na Prime Video od 29...

Amazon potwierdza, że będzie serial Tomb Raider

Amazon potwierdził dzisiaj, że pracuje serialem telewizyjnym opartym na...

Crime Simulator – zobacz trailer i demo polskiego symulatora przestępcy

Crime Simulator to unikalny symulator działalności przestępczego podziemia polskiego...

Steam i PlayStation Store mają w Polsce problem – UOKiK wszczął postępowanie

Czy na rynku sprzedaży gier wideo mogło dojść do...

MOUZ ponownie mistrzami ESL Pro League

19. sezon ESL Pro League zakończył się na Malcie...

5 dni do końca okazji na klasyki na GOG

Jeszcze tylko 5 dni promocji pozostało na GOGu na...

God of War: Ragnarok już wkrótce ma trafić na PC

Billbil-kun – znany informator, który pisze dla serwisu  Dealabs,...

Gracz stworzył kontroler do Xboxa w kształcie artefaktu z Baldur’s Gate 3

Fan gry Baldur's Gate 3 stworzył Tajemniczy Artefakt, który...

PAC-MAN Mega Tunnel Battle: Chomp Champs już dostępne

Bandai Namco Europe ogłosiło dzisiaj premierę gry PAC-MAN MEGA...