Płyty główne MSI Z790 i procesory Intel® Core™ 13. generacji już są!

Seria MEG

W najnowszej odsłonie płyt głównych z rodziny GODLIKE, MEG Z790 GODLIKE, znalazło się wiele funkcjonalności i cech, które pomogły w przeniesieniu tego flagowego model na zupełnie nowy poziom wydajności. MEG Z790 GODLIKE charakteryzuje się zwiększoną do 26+2 faz konstrukcją systemu zasilania procesora, który zgodny jest ze specyfikacją DRPS i pozwala zasilić układ prądem o natężeniu 105A wykorzystując do tego celu system stopni zasilania typu SPS. Aby sprostać takiej mocy, potrzebna była całkowicie nowa konstrukcja systemu chłodzenia modułów zasilania VRM. Wykonana w całości z aluminium płyta bazowa schowana pod blokiem radiatora z faliście ukształtowanymi żeberkami, radiator w kształcie litery U obejmujący wszystkie podzespoły modułu zasilania VRM, które to rozmieszczono z trzech stron wokół gniazda procesora, i które to współpracują z bezpośrednio stykającymi się z chłodzonymi przez siebie układami ciepłowodami, a także podkładki termiczne 7W/mK umieszczone na dławikach zwiększają w istotny sposób wydajność systemu chłodzenia. Dzięki temu wszystkie rdzenie procesora mogą pracować na najwyższych obrotach. Płyta wyposażona jest również w złącza PCIe Lightning Gen 5.0 i oferuje wsparcie dla napędów M.2 Gen 5. Pozwoliło to uzyskać oszałamiającą przepustowość transferu danych dochodząca aż do 128 GB/s. Co ciekawe, na płytach głównych z serii MEG Z790 GODLIKE i MEG Z790 ACE znalazł się opatentowany przez firmę MSI, wyposażony w magnes i pozbawiony śrub system montażu napędów M.2 w osłonach M.2 Shield Frozr. Ten bezśrubowy mechanizm w istotny sposób ułatwia instalację pamięci masowej. Na koniec warto też wspomnieć o panelu narzędziowym M-Vision Dashboard, który również został w istotny sposób zmodernizowany. Zwiększono w nim m.in. obszar pojemnościowej powierzchni dotykowej oraz powiększono jego ekran z 3,5 do 4,5 cala.

Seria MPG

W skład serii MPG wejdą cztery nowe modele płyt – MPG Z790 CARBON WIFI, MPG Z790 EDGE WIFI, MPG Z790 EDGE WIFI DDR4 oraz miniaturowa płyta główna w formacie Mini-ITX, MPG Z790I EDGE WIFI.
W wypadku modeli MPG zastosowano zasilanie obejmujące do 19+1+1 faz, wydłużone radiatory Extended Heatsink z wbudowanymi ciepłowodami oraz złącza Lightning Gen 5.0 PCIe. Płyty główne w wersji ATX będą wyposażone w opatentowany system bezśrubowego montażu napędów M.2, Screwless M.2 Shield Frozr oraz charakteryzować się będą obsługą pięciu slotów M.2. W wypadku modelu MPG Z790 CARBON WIFI jeden slot M.2 zgodny będzie ze specyfikacją Lightning Gen 5, a reszta złączy obsługiwać będzie nieco wolniejszy standard PCIe Gen 4.0, podobnie jak w wypadku wszystkich trzech slotów M.2 w modelu Mini-ITX. Niezależnie od tego jaki model wybierzesz, nie będziesz zawiedziony.

Pracownik Bandai Namco aresztowany

Zgodnie z informacjami Games Industry, aresztowano byłego pracownika Bandai...

Ulas Karademir wraca do IO Interactive – będzie pracował m.in. przy projekcie 007

Twórca gier takich jak Hitman oraz powstający Project 007...

Ogłoszono datę premiery filmu Mortal Kombat 2

Warner Bros. ogłosiło, kiedy Mortal Kombat 2, czyli kolejna...

Premie Wideo zaprezentowało zwiastun 2. sezonu serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Serial będzie dostępny wyłącznie na Prime Video od 29...

Amazon potwierdza, że będzie serial Tomb Raider

Amazon potwierdził dzisiaj, że pracuje serialem telewizyjnym opartym na...

Crime Simulator – zobacz trailer i demo polskiego symulatora przestępcy

Crime Simulator to unikalny symulator działalności przestępczego podziemia polskiego...

Steam i PlayStation Store mają w Polsce problem – UOKiK wszczął postępowanie

Czy na rynku sprzedaży gier wideo mogło dojść do...

MOUZ ponownie mistrzami ESL Pro League

19. sezon ESL Pro League zakończył się na Malcie...

5 dni do końca okazji na klasyki na GOG

Jeszcze tylko 5 dni promocji pozostało na GOGu na...

God of War: Ragnarok już wkrótce ma trafić na PC

Billbil-kun – znany informator, który pisze dla serwisu  Dealabs,...

Gracz stworzył kontroler do Xboxa w kształcie artefaktu z Baldur’s Gate 3

Fan gry Baldur's Gate 3 stworzył Tajemniczy Artefakt, który...

PAC-MAN Mega Tunnel Battle: Chomp Champs już dostępne

Bandai Namco Europe ogłosiło dzisiaj premierę gry PAC-MAN MEGA...